Diverzita a inklúzia

Vyskúšajte s nami Cultural Exchange Program

Vyskúšajte s nami Cultural Exchange Program

Veľmi sa teším, že sme sa stali partnerom organizácie Culturous a môžem vás zoznámiť s ich výnimočným kultúrnym výmenným programom.

V Diverze som dlho hľadala spôsob ako osloviť s našim inkluzívnym konceptom aj tínedžerov. Vďaka hračkám a knihám v ponuke sa snažíme túto tému uchopiť hravou formou ale vedela som, že staršie deti vo veku 13 a viac potrebujú skôr nejakú reálnu skúsenosť s dôrazom na rozvoj zručností budúcnosti. Takú kde by sa mohli stretnúť s rovesníkmi, ktorí sú iní ako oni a rozvíjali by si porozumenie a súcit s inými kultúrami.

Cultural Exchange from Home

Cultural Exchange program spája tínedžerov z celého sveta, aby si mohli rozvíjať medzikultúrne porozumenie, zdokonaliť sa v angličtine, a spoznávať iné kultúry z pohodlia domova.

Tínedžeri vyrastajú v globalizovanom svete s ľuďmi z rôznych kultúr a rôznych národných, etnických, rasových, náboženských a sociálno-ekonomických prostredí v ich študijnom, pracovnom a životnom prostredí.

Naše deti už budú fungovať v úplnom globálnom prepojení – ráno s ľuďmi z Ázie, na obed s Európou a večer s Amerikou. Medzikultúrne kompetencie, komunikácia a súcit sú rozhodujúce pre zvládnutie takejto zložitosti. Na rozvoj zručností a postojov potrebných na úspešné zapojenie sa do medzikultúrneho prostredia musia byť tínedžeri vystavení informáciám a znalostiam o iných kultúrach. Účastníci si rozvíjajú porozumenie a súcit s inými kultúrami a budujú si zručnosti orientované na budúcnosť, ako aj zmysluplné spojenia, ktoré pretrvávajú aj po skončení programu.

Program

Ide o bezplatný online program, ktorý poskytuje zvýšenú úroveň prístupu, cenovej dostupnosti,
a pohodlia pre kultúrnu výmenu a osobný rozvoj pre tínedžerov z celého sveta.

8-týždňový rozvrh programu je zameraný na rozvoj:

 • Medzikultúrnej kompetencie (učenie, vyučovanie, získavanie povedomia/porozumenia)
 • Komunikácie v anglickom jazyku (počúvanie, rozprávanie, prezentácia, písanie)
 • Súcit (spájanie, interakcia, budovanie vzťahov)

Ako to funguje

Účastníci sú spárovaní v malých skupinách (max. sedem ľudí), ktorí spolu prechádzajú cez osemtýždňový program s týždennými výmennými modulmi. Každý modul obsahuje:

 • Kultúrna téma týždňa
 • Krátka vedomostná relácia
 • Online aktivity
 • Online skupinová relácia

Základné požiadavky na uchádzačov:

 • Záväzok zúčastniť sa počas celého trvania programu (približne 2 hodiny týždenne počas 8 týždňov)
 • Vek 13-19 rokov
 • Dobrá znalosť anglického jazyka
 • Prístup k zariadeniu (napr. počítač, notebook, tablet) s kamerou a mikrofónom, doma/cez víkendy
 • Prístup k (vysokorýchlostnému) internetu doma/cez víkendy

Najbližšie sa môžete prihlásiť do Zimného programu 2022/2023

Začiatok programu je 6. januára 2023 a koniec je 6. marca 2023.

Termín na podanie prihlášky je do 19. decembra 2022. Kultúrna komunita odráža bohatstvo kultúrnej a sociálnej rozmanitosti. Vítané a cenené sú prihlášky jednotlivcov z rôznych kultúr, prostredí, etník, rás, schopností, náboženstiev, sociálno-ekonomického postavenia, sexuálnej orientácie, rodových identít a životných skúseností.

Vieme, aký “busy” môže byť život tínedžera, preto je program navrhnutý pre optimálnu flexibilitu. Vedomostné stretnutia a online aktivity je možné realizovať individuálne počas týždňa na základe harmonogramu účastníka. Online skupinové stretnutie sa bude konať v opakovaných dňoch/časoch cez víkendy, v závislosti od dostupnosti účastníkov.

Pre prihlásenie a zaslanie podrobnejších informácii s linkom na registráciu nás kontaktuje TU alebo mailom na info@diverza.sk . Tešiť sa budem aj akýmkoľvek otázkam. Som naozaj nesmierne rada, že tínedžerom sa naskytá príležitosť na takéto hodnotné trávenie voľného času po škole.

Pridaj komentár